Септември София и Берое играят при 2:1 на Националния стадион Васил Левски

...

НА ЖИВО: Септември София - Берое 2:1, гол на Траоре

Септември София и Берое играят при 2:1 на Националния стадион " Васил Левски " в мач от седмия кръг на efbet Лига. Двубоят може да бъде следен директно по DIEMA SPORT. Симеон Александров откри резултата в 8-ата минута. В 42-ата минута Красиан Колев удвои от дузпа. Три минути по-късно Стив Траоре понижи.

Първата добра опция се откри пред домакините. Мартин Стойчев проби отдясно в 3-ата минута и центрира остро в наказателното поле, където Димитър Костадинов насочи удар над вратата. Три минути по-късно столичани бяха още по-близо до попадение. Мартин Стоянов напредна отдясно, стигна до наказателното поле, където се оправи с Рука и се озова на стрелкова позиция. Северномакедонецът насочи удар, който обаче мина около вратата.

В 8-ата минута Септември към този момент беше напред в резултата. Стойчев получи отдясно и с точно центриране откри оставения непокрит Симеон Александров на далечата греда, а нисичкото крило с глава вкара за 1:0.

Берое отговори с рисков удар на Симеон Мечев, който Димитър Шейтанов съумя да избие. След последвалия корнер Луизиньо стреля с глава, само че бранител почисти от голлинията. В 15-ата минута се получи безредие след осъществяване на корнер. Айкут Рамадан овладя топката и незабавно насочи удар от към десетина метра, само че Караджов избави.

В 20-ата минута се откри нова опция пред домакините. Димитър Костадинов овладя топката след центриране и откри Рамадан. Халфът финтира бранител и потърси далечния ъгъл, само че стреля около вратата. След половин час игра Димитър Пиргов се озова непокрит в наказателното поле и насочи удар с глава след центриране на Серкан Юсеин, само че не откри очертанията на вратата.

В 40-ата минута Септември получи дузпа. Красиан Колев пусна отличен извежда пас към Александров в наказателното поле, а последният беше препънат от Стоянов. Първоначално беше отсъдена засада, само че след намесата на ВАР решението беше анулирано, а основният рефер Владимир Вълков уточни бялата точка. Зад топката застана Красиан Колев, който не сбърка за 2:0.

Берое се върна в мача в края на първата част. Абубакар Тунгара проби отдясно и навлезе в наказателното поле. Малиецът опита удар, при който топката рикошира в двама бранители и се озова в непокрития Стив Траоре. Последният от десетина метра нямаше по какъв начин да сбърка за 2:1.

Септември София - Берое 2:1

1:0 Симеон Александров (8)

2:0 Красиан Колев (42-дузпа)

2:1 Стив Траоре (45)

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 18. Красиан Колев /к/, 5. Асен Георгиев, 4. Иван Арсов, 11. Мартин Ачков, 8. Александър Тодоров, 7. Айкут Рамадан, 22. Мартин Стойчев, 7. Мартин Александров, 14. Мартин Стоянов, 9. Димитър Костадинов

Резерви: 1. Иван Василев, 26. Илия Миланов, 10. Асен Чандъров, 25. Мирза Делимеджац, 23. Йоан Гаврилов, 13. Мартин Николов, 19. Реди Каса

Треньор: Славко Матич

Берое : 1. Иван Караджов, 2. Димитър Стоянов, 3. Димитър Пиргов, 6. Рука, 8. Серкан Юсеин, 9. Луизиньо, 10. Абубакар Тунгара, 11. Стив Траоре, 13. Абел Анисе, 15. Георги Динков, 16. Симеон Мечев /к/

Резерви : 23. Иван Гошев, 4. Валентино Пулиезе, 7. Лукас Мартинс, 17. Спас Георгиев, 77. Божидар Пенчев